Kredyt hipoteczny czym jest?

Kredyt hipoteczny Kraków – to nic innego jak zobowiązanie finansowe wobec banku na zakup nieruchomości czy też remont posiadłości. Uzyskanie kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością zawarcia umowy kredytu z bankiem. Którego zabezpieczeniem będzie zakupiony dom lub wyremontowany obiekt za te właśnie pieniądze.

Kredyt mieszkaniowy a hipoteczny – czym się to różni?

Zasadniczo dla przeciętnego kredytobiorcy ta nomenklatura nie ma większego znaczenia, gdyż jest on zainteresowany tylko otrzymaniem jak najlepszej oferty kredytu hipotecznego. Zasadniczo pojęcie kredytu hipotecznego ma większy zakres niż kredyt mieszkaniowy.

W umowie kredytowej obu tych ofert, wspólne jest tylko element hipoteki. Gdyż kredyt mieszkaniowy zawsze jest hipoteczny, natomiast kredyt hipoteczny może być wzięty nie tylko na mieszkanie czy też dom.

Kredyt hipoteczny Kraków najlepiej omówić ze specjalistami z właśnie tego miasta. Z MM finanse żadna nomenklatura czy kredyt nie są straszne.

Kredyt hipoteczny Kraków

Skoro już jesteśmy świadomi, jakie są różnice między kredytem na mieszkanie a kredytem hipotecznym, sprawdźmy, na jakie cele może być przekazana całkowita kwota:

 • Zakup działki
 • Budowa domu jednorodzinnego
 • Remont domu
 • Remont mieszkania
 • Sfinansowanie innego kredytu
 • Inwestycja w lokal pod wynajem
 • Zakup budynku komercyjnego
 • Dostosowanie lokalu
 • Zakup działki rolnej
 • finansowe kredytu hipotecznego
 • Spłata kredytu budowlanego

Jak widzimy, zakres wykorzystania środków z kredytu jest ogromny, oczywiście większość operacji musi być związanych z nieruchomością.

Kredyt hipoteczny Kraków

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego.

Skoro już wiemy, czym jest kredyt hipoteczny Kraków, możemy przedstawić, jakie są jego rodzaje. Sprawdzimy czy koszt kredytu hipotecznego w Krakowie rożnie się pod względem rodzaju:

 1. Kredyt mieszkaniowy – Kwota kredytu jest uzależniona od wyceny hipoteki.
 2. Pożyczka hipoteczna – Pieniądze na dowolny cel, jednak zabezpieczeniem dla banku jest hipoteka.
 3. Wybór kredytu budowlano hipotecznego – Przeznaczony jest na zakup działki, budowę domu lub rewitalizację budynku.
 4. Kredyt refinansowany – To rodzaj kredytu dla osób, które już posiadają kredyt hipoteczny, ale chcą go skonsolidować, dzięki czemu będą mogli obniżyć koszty.
 5. Kredyt konsolidacyjny – rodzaj kredytu który łączy w jedno kilka zobowiązań finansowych.

Wziąć kredyt hipoteczny – Jak Ci możemy pomoć?

Jesteś gotów, aby wziąć kredy hipoteczny, koszt kredytu hipotecznego jest dla Ciebie do przyjęcia. Jednak nie wiesz jak się do tego zabrać. Nie wiesz jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego jest najlepsze? Zastanawiasz się, jaki będzie koszt ubezpieczenia spłaty kredytu? Na te i wszystkie inne pytania odpowiemy i doradzimy. A co więcej:

 • Zbadamy Twoją zdolność kredytową, dzięki czemu dowiesz się jakie środki możesz zainwestować i który bank zaoferuje ci najtańszy kredyt.
 • Przygotujemy najlepszą ofertę kredytową i najniższe oprocentowanie kredytu, dzięki dostępowi do ofert ponad 15 banków.
 • Ułożymy i zaplanujemy cały proces zakupu oraz procesu kredytowego, tak abyś nie musiał się obawiać o termin otrzymania środków.
 • Pomagamy w wypełnieniu dokumentów do banku i skompletowaniu dokumentów nieruchomości.
 • Przygotujemy listę wszystkich potrzebnych dokumentów finansowych.
 • Podczas spotkania konsultacyjnego objaśnimy całość zapisu umowy kredytowej i odpowiemy na twoje pytania. Tak, abyś podpisując dokumenty, był pewny w 100% co podpisujesz.

Pożyczka hipoteczna – kredyt hipoteczny Kraków

Pożyczka Hipoteczna – Jest to tańsza wersja kredytu na dowolny cel.

Dokładnie tak samo, jak kredyt gotówkowy pożyczka hipoteczna jest przyznawana na dowolny cel. Nie mamy obowiązku nabyć za nią nieruchomości czy też zakupić działki. Tak samo, jak kredyt hipoteczny jest zabezpieczona na nieruchomości i jest udzielana na dłuższy czas, dzięki czemu raty kredytu są niższe. Kwota kredytu jest dowolna, jednak nie możesz przewyższać hipoteki. Zawarcia umowy kredytu w tym w wypadku jest dłuższe niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Ofertę kredytu od MM finanse z Krakowa przedstawimy
w 24H.

Kredyty w Krakowie – Jako osoba ubiegająca się o kredy hipoteczny z pewnością przeglądnąłeś ofertę swojego banku. Jednak nadal nie masz pewności czy przedstawiona Ci oferta jest dobra czy jednak zupełnie odwrotnie. Okres kredytowania na 25 lat czy może 30? Wysokość raty zmienia się jak w kalejdoskopie. Zastanawiasz się czy zaryzykować i poszukać Consultingu kredytowego w Krakowie, oraz jakie koszty będą z tym związane.

W MM finanse konsultacja kredytowa wymaga jedynie wcześniejszej rezerwacji terminu przy pomocy formularza lub kontaktu telefonicznego.

F.A.Q.

Kredyt hipoteczny Kraków — najczęściej zadawane pytania.

 1. Kredyt hipoteczny co to jest?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe względem baku na daną kwotę, pod której zastaw bank bierze hipotekę kredytobiorcy.

 1. kredyt hipoteczny jakie jest oprocentowanie?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest uzależnione od czasu kredytu oraz od jego sumy, na dzień 01.07.2022 stawka ta (RRSO) wynosi 9,75%.

 1. Czy ubezpieczenia spłaty kredytu jest obowiązkowe?

Nie, nie ma obowiązku dodatkowego ubezpieczania kredytu hipotecznego. Jednak niektóre banki mogą tego wymagać.

 1. Czy kredyt mieszkaniowy i hipoteczny to to samo? 

Nie, są to dwa różne zobowiązania wobec banku, jednak są na tyle podobne, że banki posługują się tym nazewnictwem zamiennie.

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych klientów: