Doradca finansowy Kraków – Doradca finansowy to cenne źródło informacji o finansach. Szczególnie dla osób, które same nie posiadają zbyt rozległej wiedzy na ten temat, a akurat stoją w obliczu poważnej decyzji dotyczącej ich pieniędzy. Przyjrzyjmy się, kim dokładnie jest doradca finansowy i w czym może ci pomóc.

Kim jest doradca finansowy?

Doradca finansowy to osoba, której zadaniem jest przekazanie klientowi merytorycznej wiedzy dotyczącej zarządzania jego majątkiem. Dzięki temu klient jest w stanie podjąć najlepsze dla siebie decyzje finansowe z pełną świadomością ryzyka, z jakim się one wiążą.

Co ważne, doradca finansowy powinien być osobą niezależną. Co oznacza, że nie może być w żaden sposób związany z konkretną instytucją finansową. Jest to gwarancja tego, że wszelkie porady i sugestie, jakie dostaniesz od doradcy finansowego. Będą miały na celu jak najlepsze zagospodarowanie twojego majątku, a nie sprzedanie ci produkty finansowego, na którym doradca zarobi najwięcej. Jeśli natomiast dany doradca finansowy współpracuje z konkretnymi bankami czy instytucjami poza bankowymi, powinien cię o tym poinformować.

W czym pomoże ci doradca finansowy?

Zakres tego, w czym pomoże ci doradca finansowy, obejmuje przede wszystkim takie cele finansowe jak:

Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że chciałbyś sięgnąć po kredyt hipoteczny w jednym z krakowskich banków. Jak zapewne zdążyłeś się zorientować, właściwie każdy bank oferuje ten rodzaj finansowania. Z jednej strony, oferty poszczególnych banków wyglądają podobnie. Jednak jak to zazwyczaj bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego też w jednym banku dostaniesz nieco większy kredyt hipoteczny niż w innym, a jeszcze gdzie indziej twój wniosek kredytowy zostanie odrzucony. W jednym banku będzie wyższa prowizja, ale nieco mniejsze oprocentowanie, a w drugim odwrotnie. Jeden bank pozwoli ci na nadpłacanie kredytu, a w innym będzie się to wiązało z dodatkową opłatą.

Wszystkie te czynniki przy sporej kwocie kredytu hipotecznego mają ogromne znaczenie i wpływają na ostateczny koszt takiego zobowiązania. Możesz oczywiście przeanalizować je osobiście, ale równie dobrze możesz zgłosić się do doradcy finansowego w Krakowie, który zrobi to w twoim imieniu. Dzięki temu od razu złożysz wniosek o kredyt w banku, który przyzna ci finansowanie.

Doradca finansowy Kraków
Doradca finansowy Kraków

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych kwestii finansowych. Korzystając z usług doradcy finansowego, możesz po prostu liczyć na profesjonalne wsparcie przy podejmowaniu kluczowych decyzji finansowych. Poza tym doradca finansowy pomoże ci w uzupełnieniu odpowiednich wniosków i skompletowaniu niezbędnych w danej sprawie dokumentów.

Ile kosztuje wsparcie doradcy finansowego? – Doradcy finansowi Kraków

To, ile kosztuje pomoc doradcy finansowego, jest ściśle powiązane z tym, na czym on zarabia. Jeśli doradca finansowy jest niezależnym specjalistą, to nie otrzymuje prowizji z banków czy innych instytucji finansowych. A to oznacza, że za korzystanie z jego usług płaci sam klient. Ile? To już zależy od zakresu, w jakim dany doradca finansowy pomaga klientowi. Często wynagrodzenie doradcy finansowego z Krakowa ma charakter prowizyjny. W takim przypadku wynagrodzenie doradcy będzie zależało np. od wysokości kredytu, który udało ci się dzięki jego pomocy uzyskać.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Mogłoby się wydawać, że wiedza z zakresu zarządzania własnym majątkiem powinna być dla nas czymś oczywistym. Nie da się jednak ukryć, że polskie przepisy przyprawiają o zawrót głowy nawet najlepszych specjalistów i każdy może się w nich pogubić. Oznacza to, że pomoc doradcy finansowego bywa niezbędna, zwłaszcza gdy mówimy o większych kwotach. Z drugiej strony, mając tylko niewielkie oszczędności, tym bardziej warto zainwestować je z głową. A jak to zrobić najlepiej, wie właśnie profesjonalny doradca finansowy. Czasem po prostu lepiej zapłacić prowizję specjaliście, niż tracić czas na samodzielne na wybranie oferty, która i tak przyniesie tylko straty finansowe.

Zatem, jeśli masz wolne środki, a za to nie masz specjalistycznej wiedzy, poszukaj sprawdzonego doradcy finansowego w Krakowie.

Jak znaleźć najlepszego doradcę finansowego w Krakowie?

W przypadku doradcy finansowego liczy się przede wszystkim jego doświadczenie i specjalizacja. Dlatego też zapytaj taką osobą o to, jak długo działa w tej branży. Oraz jakimi produktami finansowymi się na co dzień zajmuje. Jest to o tyle ważne, że część doradców finansowych z Krakowa specjalizuje się np. w kredytach i ubezpieczeniach. Zatem jeśli będziesz potrzebował pomocy związanej z inwestowaniem, będziesz musiał skorzystać z oferty kogoś innego.

Warto także zapoznać się z opinią dotychczasowych klientów o danym doradcy finansowym. Jeśli tylko masz taką możliwość, skontaktuj się z kilka osobami, które z nim współpracowały i wypytaj o ich wrażenia.

Co ważne, upewnij się, że nadajecie w danym doradcą finansowym na podobnych falach. Oczywiście, kompetencje takiej osoby są najważniejsze. Niemniej jednak musisz być w stanie zaufać takiej osobie, dlatego też relacje między wami powinny być pozytywne. Jeśli z góry widzisz, że z danym doradcą się nie dogadasz, po prostu poszukaj innego doradcy finansowego z Krakowa.

Doradca finansowy Kraków – MM Finanse

Dobry doradca finansowy podpowie ci jak najlepiej i najbezpieczniej zarządzać finansami. Będzie ci także służył pomocą przy składaniu wniosków czy kompletowaniu dokumentów dla banków, czy innych instytucji finansowych. Jeśli sam nie masz odpowiedniej wiedzy z zakresu finansów, skorzystanie z usług doradcy kredytowego pomoże ci odpowiednio zadać o własne pieniądze.

Podsumowanie – Doradca finansowy Kraków

Doradca finansowy stanowi źródło merytorycznej wiedzy finansowej i pomaga swoim klientom w jak najlepszym zarządzaniu swoim majątkiem.
Doradca finansowy może być osobą niezależną, która nie pobiera prowizji od instytucji finansowych. Są jednak doradcy, którzy współpracują z konkretnymi bankami, czy firmami poza bankowymi, o czym warto wiedzieć, korzystając z usług takiej osoby.
Doradca finansowy pomaga w takich kwestiach jak: kredyty i pożyczki, wybór ubezpieczenia i funduszu emerytalnego, inwestycje.
W przypadku kredytu doradca finansowy nie tylko wskazuje najlepszą ofertę banku, ale i pomaga klientowi w wypełnieniu wniosku kredytowego oraz załatwieniu wszelkich formalności.
W przypadku doradców finansowych, którzy nie współpracują z konkretnymi instytucjami finansowymi, ich wynagrodzenie spoczywa na klientach, korzystających z ich usług.
Doradca finansowy sprawdzi się w przypadku osób, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy finansowej, a chciałyby jak najlepiej wykorzystać posiadane oszczędności lub uzyskać najkorzystniejszy kredyt.
Dobry doradca finansowy powinien mieć odpowiednie doświadczenie na rynku i specjalizować się w tych kwestiach, które zmierzasz mu powierzyć.
Doradca finansowy Kraków

F.A.Q.

Doradcy finansowi Kraków — najczęściej zadawane pytania.

  1. Czym doradca finansowy różni się od doradcy kredytowego?

Doradca finansowy ma o wiele szersze kompetencje niż doradca kredytowy. Ten drugi specjalizuje się w pozyskiwaniu kredytów dla swoich klientów. Z kolei doradca finansowy poza doradztwem kredytowym zajmie się również innymi kwestiami związanymi z twoimi finansami, takimi jak ubezpieczenie na życie czy wybór funduszu emerytalnego.

  1. Jak wygląda współpraca z doradcą finansowym?

Doradca finansowy powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z potrzebami i możliwościami finansowymi swojego klienta. Na tej podstawie doradca powinien przeanalizować dostępne na rynku oferty i zaprezentować klientowi te, które będą dla niego najbardziej korzystne. W przypadku akceptacji danej oferty przez klienta doradca powinien pomóc mu w poprawnym wypełnieniu odpowiednich wniosków i skompletowaniu niezbędnej dokumentacji. 

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych klientów: